Aktuality

Mistr ČR 2011

Mistr ČR 2011 Halovým mistrem republiky ve dvouhře mužů pro rok 2011 se stal Pavel Šnobel - hráč VŠB-TU Ostrava. Pavel letošním vítězstvím rozšířil svou sbírku titulů mistra ČR ve dvouhře mužů již na 4 trofeje a je v tomto směru raritou. Přes zdánlivě slabší sezonu 2010, kdy se nevěnoval jen své profesionální kariéře, ale především rodině nebo také založení tenisové akademie ve frýdecko-místeckém klubu "Prestige tennis park", Pavel opět předvedl v plné kráse své tenisové umění. A co ke svému úspěchu dodává on sám? "Za poslední rok jsem odehrál minimum turnajů, o to více si každé takové vítězství užívám. Vážím si také toho, že mám možnost věnovat se v životě i dalším činnostem, které mají svou vysokou hodnotu a smysl. K nim patří v mém případě rodinný život a také spolupráce s nejmladšími tenisovými talenty, kteří možná jednou navážou na úspěšnou éru českého tenisu rovněž svými výsledky na prestižních světových tenisových akcích. K turnajovému vítězství však vždy patří i poděkování. Chci tedy tradičn ...

celá zpráva...

Unicef Cup 2010

Unicef Cup 2010 4.9.2010 se po roce opět konal již druhý ročník Unicef Cupu Pavla Šnobla, tentokrát na tenisových kurtech ve Frýdlantě nad Ostravicí. Díky velkému zájmu a kladnému ohlasu účastníků z minulého ročníku se i letos podařilo přispět nemalou částkou, více než 40 000,-Kč na zlepšení těžkých životních podmínek dětí v Africe. "Všem účastníkům této akce patří můj velký dík. Zvláštní poděkování bych chtěl vyjádřit vítězi dražby panenky Unicef a celebritám, které přišly podpořit dobrou věc - Petrovi Rychlému, Standu Hložkovi a hlavnímu hostu Jirkovi Novákovi. Určitě bych však také rád poděkoval rodičům dětí, kteří se rozhodli vzít na turnaj své ratolesti - pro ně to přeci vše děláme :-)" - říká Pavel a těší se již na příští rok, kdy má opět připraveny další nápady, jak turnaj dále zatraktivnit a přilákat zase o pár účastníků navíc.

celá zpráva...

Ostravský challenger-semifinále!

Ostravský challenger-semifinále! Ostrava po několika letech opět zažila úspěch domácího tenisty. Hráč VŠB-TU Ostrava, Pavel Šnobel, dokázal po vyčerpávajích, ale přesvědčivých výkonech postoupit z kvalifikace ostravského challengeru až do semifinále. Potřeboval k tomu dosáhnout 6-ti vítězství v řadě, což se mu nakonec podařilo. I přes semifinálovou prohru předvedl Pavel naplno své antukářské kvality, které jsou příslibem pro jeho další úspěchy na antukových turnajích letošní sezony. Nyní jej čeká narození syna a odpočinek v rodinném kruhu. Poté se znovu chce maximálně věnovat své hráčské tenisové kariéře.

celá zpráva...

Ostravský challenger 2010

Ostravský challenger 2010 Pavel se po 4 letech opět představí na domácí půdě v Ostravě, a to 24.4.2010 v kvalifikaci turnaje ATP - ostravského challengeru Prosperita Open. Jeho poslední účinkování zde skončilo v roce 2006 úspěchem v podobě čtvrtfinále ve dvouhře mužů a vítězstvím ve čtyřhře. Letos vzhledem k postavení na žebříčku ATP to Pavel bude mít velmi těžké. Pro postup do hlavní části turnaje ve dvouhře bude nutné úspěšně absolvovat kvalifikaci. Ve čtyřhře se naopak může pokusit o úspěch startem v hlavní soutěži, a to se svým dlouholetým spoluhráčem Jaroslavem Pospíšilem.

celá zpráva...

Comeback 2009

Comeback 2009 Doslova na poslední chvíli si Paya vyboxoval výsledek v roce 2009, a to vítězstvím na turnaji ATP kategorie futures v Opavě, s dotací 15000,-USD. Domácí prostředí a skutečnost v podobě nutnosti bodování, hrály důležitou roli pro motivaci Pavla i na posledním turnaji sezony 2009. Z únorového 154. místa na žebříčku ATP to bylo nakonec až listopadové 471. místo, na které se Pavel po zdravotních komplikacích propadl. Vítězství na závěrečném turnaji sezony však Pavla opět dostává do hry, a to nejen posunem k 390. příčce, ale rovněž obnoveným sebevědomím po vleklých problémech, které jsou snad již minulostí. Přejme Payovi, ať naváže na vítězné zakončení tohoto roku, nejlépe také vítězným startem v nové sezoně 2010.

celá zpráva...

UNICEF Cup Ostrava

UNICEF Cup Ostrava 5.9.2009 se uskutečnil tenisový turnaj UNICEF Cup Ostrava 2009, pořádaný pod záštitou Pavla Šnobla - zástupce UNICEF v ČR a legendárního československého zlatého olympionika - Miloslava Mečíře. Smyslem této akce bylo pomoci ohroženým dětem v Africe. Na tenisovém turnaji se podařilo vybrat bezmála 50000,- Kč pro dětský fond UNICEF. Tenisový areál Tennis Kobr Academy v hornickém muzeu na Landeku byl svědkem skvělé atmosféry okořeněné vystoupením téměř na chlup originálního Elvise Presleyho (více o Elvisovi na www.elvispresley.cz), skvělými dárky pro všechny účastníky turnaje a pro 6 nejlepších bombónkem v podobě postupného odehrání čtyřhry na kurtu s Miloslavem Mečířem a Pavlem Šnoblem. Po 20-ti letech mohli účastníci turnaje také shlédnout Miloslava Mečíře ve dvouhře, a to alespoň v jednom setu proti Pavlu Šnoblovi, který skončil výsledkem 7:5 pro Pavla, ovšem po nádherném a obdivuhodném výkonu bývalého československého daviscupového reprezentanta. Poděkování Pavla Šnobla a UNICEFu patř ...

celá zpráva...

Soutěž-výsledky

Soutěž-výsledky Vítězem soutěže o originální tenisové tričko Wimbledon se stal správně tipující Tomáš Pivovarčík z Brna. Vítězi gratulujeme a ostatním děkujeme za jejich účast a podporu.

celá zpráva...

Wimbledon 2009-soutěž

Wimbledon 2009-soutěž Tipujte vítěze mužské dvouhry Wimbledonu 2009 a vyhrajte originální tričko grandslamového turnaje Wimbledon. Ze správně tipujících bude vylosován jeden účastník soutěže, který obdrží tenisové tričko přímo z dění turnaje s osobním věnováním od Pavla. Každý účastník může tipovat pouze 1x. Tipy zasílejte na adresu info@pavelsnobel.com s uvedením jména a příjmení a vlastní e-mailové schránky, nejpozději však do 21.6.2009. Hodně štěstí při tipování přeje všem Pavel Šnobel.

celá zpráva...

Let it B...

Let it B... That´s life. To si v poslední době říká Paya dost často. Nedávná 154. pozice je pryč a útok na první stovku nejlepších hráčů žebříčku ATP se prozatím odkládá. Po zranění ramene, které umožňovalo Pavlovi v prvních čtyřech měsících sezony 2009 podávat ani ne s 50% intenzitou, se v době vypadávání klíčových bodů přidala navíc tragická rodinná událost a odhlášky dalších turnajů. Propadnutí se zpět do třetí stovky žebříčku ATP je nyní nutností, která musela zákonitě přijít. "Nechci spekulovat o tom, zda jsem mohl podávat letos lepší výkony nebo ne. Říkám si raději - let it be - prostě je to život a tenista asi i s takovým sletem těžkých událostí musí počítat. Jsem naopak vděčný, že mohu ovlivnit své výkony, ať už za ztížených nebo lepších podmínek. Myslím např. na děti ve Rwandě a další lidi na světě, kteří nikdy nebudou mít možnost svůj osud ovlivnit a jsou odkázáni na pomoc druhých. To je má současná motivace k tomu, abych se opět pokusil vypořádat se s osudem a přiblížit se svému cíli".

celá zpráva...

Zranění

Zranění Vleklé problémy s ramenem již od začátku sezony 2008 přerostly od nového roku 2009 ve zranění, které neumožňovaly Pavlovi plnohodnotně hrát. Po ortopedickém vyšetření se ukázalo, že v rameni je silný zánět, který je možné léčit pouze obstřiky. Několik týdnů trvající léčba však přinesla své výsledky a Pavel se tak od poloviny 4. měsíce 2009 může zase stoprocentně zaměřit jen na svou výkonnost. "Bylo to velmi skličující období. Byly turnaje kdy jsem dával 2 dvojchyby do gamu a vůbec při podání nevěděl, kam míč poletí. Navíc jsem neměl jistotu, že se dá rameno do pořádku. Oddychl jsem si, že je to za mnou". Pavla čeká nyní obhajoba bodů z minulého roku - vyhraného turnaje ve Ferganě a hlavní soutěže ve Wimbledonu. Je tedy jistě dobře, že je opět fit.

celá zpráva...

The best ranking

The best ranking 23.2.2009 se podařilo Pavlovi dosáhnout největší mety na okruhu ATP. Svým nejlepším rankingem na 154.místě dokázal proměnit své výsledky i posunem na pomyslném computeru. Pro Pavla se jedná o další výzvu ještě více se přiblížit umístění mezi stovku nejlepších hráčů světa. Jak říká Paya: "Pro mne je 154.příčka určitě dobrá z hlediska povzbuzení k dosažení dalších výsledků, zároveň je to však "unfinished job" - tj. pořád je o co bojovat a věřím, že toto umístění není rozhodně mé maximum!"

celá zpráva...

Výsledky soutěže

Výsledky soutěže Vítězem soutěže o novou originální Pavlovu tenisovou raketu Babolat se stal Jiří Voloczek z Ostravy. Jako jediný z 37-mi tipujících uhodnul správné Pavlovo umístění na konci sezony 2008, což bylo 164.místo na mezinárodním žebříčku ATP. Vítězi gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast v soutěži.

celá zpráva...

Season 2008 - O.K.!

Season 2008 - O.K.! Sezona 2008 dopadla pro Pavla Šnobla velmi dobře. Vzestup o více než 90 míst oproti minulému roku zajistil Pavlovi 164. pozici na mezinárodním žebříčku ATP ve dvouhře mužů a 6. pozici mezi nejlepšími hráči ČR. Vedle stabilních výsledků v podobě pravidelných postupů do dalších kol lze určitě vyzdvihnout největší úspěchy, kterými jsou vítězství na turnaji ATP, kategorie challenger v uzbecké Ferganě a postup do hlavní soutěže Wimbledonu 2008. Pavlovi se vyplatila jeho trpělivost na začátku sezony, kdy se propadl díky zranění až do čtvrté stovky žebříčku ATP. Poté však předvedl doslova raketový vzestup a zaslouženě zakončil sezonu blízko 150. místa. Nezbývá než Pavlovi popřát hodně štěstí v roce 2009, ať přidá další vynikající výsledky a také hodně zdraví, které je pro jeho úspěch nezbytné.

celá zpráva...

Pavel - 6. hráč ČR

Pavel - 6. hráč ČR 27.10.2008 se podařilo Pavlovi Šnoblovi dosáhnout další mety v dosavadní tenisové kariéře, a to posunem na žebříčku ATP mezi 6 nejlepších profesionálních tenistů České republiky. Pavel se zasloužil o vylepšení svého rankingu především stabilními výsledky v průběhu 1 měsíce, kdy z posledních 8-mi odehraných zápasů jich vyhrál 5. Kromě vítězství nad zkušeným Bohdanem Ulihrachem bodoval Pavel vždy s hráči, kteří byli na žebříčku ATP postaveni výše. 176. pozice na světě je Pavlovým dosavadním maximem.

celá zpráva...

Tashkent interview

Tashkent interview Interview of the day - Czech Republic’s Pavel Snobel is a regular at tennis events in Uzbekistan, having won an event at Fergana earlier this year. Snobel created the first upset at the $ 125,000 Tashkent challenger . Snobel made it to the quarterfinal after a one sided 6-3, 6-0 win over seventh seed and 124th ranked Italian Flavio Cipolla. The media team from the Tashkent Challenger Met up with him after his match.  Q. How did today’s match go, were you confident of a win?Snobel: “I had advantage over Cipolla even before the match as I had defeated him in the final round qualifying of Wimbledon this Year.   I know his game well and being a left hander helped me to handle the match well”.  Q. Yesterday you played a great match against another left hander Germany Simon Stadler wining from being 4-5 down in the third set , did that match help You ? Snobel: Yes, surely  , Stadler is also a left hander like me , and I hate playing left handed players , yesterday’s match was very close . I ...

celá zpráva...

Soutěž-Pavlův ranking

Soutěž-Pavlův ranking Jak získat originální novou Pavlovu tenisovou raketu Pure Drive Babolat? Je to jednoduché, stačí pouze uhodnout Pavlovo umístění na žebříčku ATP ve dvouhře mužů, a to na konci sezony k 15.12.2008. Správně tipující se stává výhercem. Své tipy zasílejte na info@pavelsnobel.com, avšak nejpozději do 31.10.2008. Hodně štěstí všem účastníkům soutěže přeje Pavel Šnobel :-)

celá zpráva...

Congratulations

Congratulations 25.srpen 2008 je dnem gratulace Pavlovi k jeho nejlepší pozici na mezinárodním žebříčku ATP. K tomuto dni se Pavel posunul na 177. příčku na světě, což je doposud jeho nejvyšší umístění. Cesta nahoru je stále více složitá, ale díky stabilním výsledkům v sezoně 2008 se Pavlovi daří i nadále stoupat. Pojďme Payo - That ´s the way to GO!

celá zpráva...

Pavel - 7. hráč ČR

Pavel - 7. hráč ČR Pavel Šnobel dosáhl opět významného dílčího úspěchu ve své tenisové kariéře. Ve. 29. týdnu 2008 se posunul mezi českými tenisty na 7. pozici žebříčku ATP. Je to doposud jeho nejlepší umístění mezi českými profesionálními hráči. Během 2 měsíců tak Paya zaznamenal skvělý vzestup z 15. pozice o 8 míst. Tento vysoký trend se Pavlovi podařil díky velmi dobré připravenosti v první polovině sezony 2008. Výhra na turnaji ATP - kategorie challenger ve Ferganě a premiérová účast v hlavní soutěži Wimbledonu 2008 jen potvrdily Payovu formu.

celá zpráva...

Wimbledon-hlavní soutěž

Wimbledon-hlavní soutěž Wimbledon - nejslavnější tenisový turnaj na světě má opět o jednoho účastníka hlavní soutěže navíc. Pavel Šnobel dosáhl postupu z kvalifikace do 1. kola tohoto grandslamového turnaje, a to po nečekaně snadném vítězství ve finále kvalifikace nad 9. nasazeným hráčem, Italem Flaviem Cipollou výsledkem 6:0, 6:4, 6:3. "Můžete jezdit po světě, vyhrávat turnaje, sbírat body, ale Wimbledon je vskutku jiná soutěž. Je to tenisový svátek se vším všudy" - přiznává Pavel. Po viróze, která ho postihla 13. v pátek, byl jeho start v kvalifikaci ohrožen. "Díky lékařce Emě Večeřové, která mi během turnajů v takových případech pomáhá, jsem se neuvěřitelně rychle zotavil. Za to jí patří můj dík, je jasné, že to byl jeden z důležitých důvodů mého úspěchu. První zápas byl pro mne hodně náročný, vítězství 8:6 v posledním setu mi však dodalo dostatek sebedůvěry ve znovu nabyté síly". I přes prohru v 1. kole s favorizovaným Argentincem Del Potrem je Pavlova účast na Wimbledonu potvrzením jeho velmi dobré formy ...

celá zpráva...

Wimbledon 2008

Wimbledon 2008 Podaří se letos Pavlovi postoupit do hlavní soutěže? Před rokem mu utekl postup ve finále kvalifikace doslova "o fous"! O to větší je nyní Pavlova motivace. Kvalifikace začíná 16.6.2008, hlavní soutěž 20.6. Sledujte online Pavlovy aktuální zápasy na www.wimbledon.org  a výsledkový servis na www.pavelsnobel.com - Pavlova Tour.

celá zpráva...

Ranking 222 & 444

Ranking 222 & 444 Dalším vcelku originálním způsobem se zapsal Pavel Šnobel do mezinárodního žebříčku ATP. Po skoku o 95. příček nahoru v singlovém žebříčku se v dalším aktualizovaném týdnu objevil na 222. místě žebříčku ATP ve dvouhře a 444 místě ve čtyřhře. Double znamená dvojnásobek, v případě Pavla doslova a do písmene! :-) Je nutno ovšem zmínit také hlubší podstatu tohoto umístění a převedení řeči čísel do tenisové reality. Tou je změna strategie a orientace především na dvouhry na jednotlivých turnajích. Prozatím se jeví tento Pavlův krok jako úspěšný díky rekordnímu vzestupu ve dvouhře. Ve čtyřhře bude muset jistě nyní zapomenout na své doposud nejlepší umístění na 110 pozici, nicméně změna strategie již nyní Pavlovi přinesla znovu umístění mezi 10-ti nejlepšími profesionálními českými tenisty na okruhu ATP. Pouze čas ukáže, zda bude dlouhodobě tato strategie i nadále úspěšná.

celá zpráva...

Výsledky soutěže

Výsledky soutěže Vítězem soutěže o originální tenisový ručník Roland Garros 2008 se stal Radim Pavlík. Celkem tipovalo 117 účastníků. Vítězi gratulujeme a ostatním přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích s Pavlem. Pro více informací sledujte průběžně odkaz "novinky" na Pavlových stránkách.

celá zpráva...

Rekordní posun na žebříčku ATP

Rekordní posun na žebříčku ATP Doslova raketový vzestup předvedl Pavel Šnobel na mezinárodním tenisovém žebříčku ATP. Z 314. pozice se během jednoho týdne ocitl na 219. místě, což znamená rekordní posun o 95 příček. Pavel slaví tento úspěch především díky vyhranému turnaji ATP - kategorie Challenger v uzbecké Ferganě. Jakožto 6. nasazený hráč měl drobné problémy pouze v prvním kole, kde porazil syna slavného ukrajinského olympionika - Sergeje Bubku ve 3 setech. V dalších kolech ovšem Pavel neztratil ani set a nakonec zaslouženě zvítězil ve finále nad švýcarským reprezentantem Gergem Bastlem v poměru 7:5 a 6:3. Celkově v kariéře prozatím druhý turnajový titul ATP - kategorie Challenger, přišel pro Pavla ve velmi vhodnou chvíli, navíc v polovině sezony, kdy je ještě dostaek času pro absolvování mnoha turnajů. Nově dosažená pozice umožňuje Pavlovi startovat na lépe dotovaných turnajích, než tomu bylo doposud v letošním roce. Může se tedy velmi rychle odrazit k postupu mezi 200 nejlepších hráčů světa a pokusit se možná ...

celá zpráva...

Roland Garros 2008 - soutěž!

Roland Garros 2008 - soutěž! Tipujte vítěze mužské dvouhry Roland Garros 2008 a vyhrajte originální tenisový ručník grandslamového turnaje French Open. Ze správně tipujících bude vylosován jeden účastník soutěže, který obdrží tenisový ručník přímo z dění turnaje s osobním věnováním od Pavla. Každý účastník může tipovat pouze 1x. Tipy zasílejte na adresu info@pavelsnobel.com s uvedením jména a příjmení a vlastní e-mailové schránky, nejpozději však do 24.5.2008. Všem hodně štěstí při tipování přeje Pavel Šnobel. 

celá zpráva...

Good Job!

Good Job! Stabilní výsledky na posledních 3 turnajích potvrzují Pavlovu dobrou formu. Po výhře na turnaji v chorvatském Záhřebu, poté zranění ramene  v 1. kole v německém Wolfsburgu, postoupil Pavel do semifinále na turnaji v Sarajevu, kde uhrál prozatím svůj letošní nejlepší výsledek se ziskem 24 bodů. Čtvrtfinále v korejském Busanu, zajistilo Pájovi dalších 16 bodů. "Těch pár bodíků navíc určitě není k zahození. Pravděpodobně rozhodují o mé nominaci na letošní kvalifikaci ve Wimbledonu. V Busanu jsem se cítil herně velmi dobře, škoda čtvrtfinále, kde bohužel tentokrát zaúřadovalo otřepané pravidlo -Japonec až nakonec- a Soeda mi vystavil červenou!"

celá zpráva...

Check it out!

Check it out! Prvního "check pointu" v letošní sezoně dosáhl Pavel na turnaji v chorvatském Záhřebu. Téměř po roce vyhrál další svůj turnaj ve dvouhře mužů bodovaný na okruhu ATP a připsal si celkem 18 bodů.

celá zpráva...

Výsledky soutěže

Výsledky soutěže Na Australian Open 2008 jsou již známí vítězové. Známe také vítěze naší tipovací soutěže o originální trička z tohoto prvního grandslamového turnaje. Celkem tipovalo 89 soutěžících. V ženské kategorii jako jediná uhodla správně vítězku Marii Sharapovovou Marcela Tomková z Karviné. Překvapivě nikdo nedokázal uhodnout vítěze mužské dvouhry Novaka Djokovice. Proto byl vylosován výherce z řad všech tipujících, kterým se stal Martin Kučera z Ostravy. Oběma vítězům gratulujeme!

celá zpráva...

Pavel na Australian Open

Pavel na Australian Open Pavel bude startovat na letošním Australian Open konaném od 9.1. do 27. 1. 2008. Sledujte online průběh zápasů Pavla od 9.1. na www.australianopen.com . "Chci se pokusit zopakovat výsledek z roku 2006 a postoupit do hlavní soutěže. Každé kolo v kvalifikaci je úspěchem. Před rokem mne zastavilo zranění, věřím, že budu letos v pohodě a i přes obrovskou konkurenci do hlavní soutěže  postoupím!"

celá zpráva...

Czech Republic awards 2007

Czech Republic awards 2007 14. prosince 2007 obdržel Pavel na slavnostním ceremoniálu od českého ministra školství, mládeže a tělovýchovy ocenění za úspěšnou sportovní reprezentaci České republiky v roce 2007. Jedná se o největší ocenění Pavlových tenisových aktivit v jeho dosavadní kariéře. GRATULUJEME!

celá zpráva...

Australian Open-soutěž

Australian Open-soutěž Jak získat originální tričko Australian Open 2008? Je to velmi jednoduché! Zkuste uhodnout vítěze mužské dvouhry nebo ženské dvouhry na grandslamovém turnaji Australian Open 2008 (14.-27.1.2008). Vylosovaný jedinec, který správně uhodne vítěze v mužské nebo ženské kategorii obdrží buďto mužské nebo ženské originální tričko Australian Open 2008 s věnováním od Pavla. Tipujte zasláním e-mailu na info@pavelsnobel.com do začátku hlavní soutěže turnaje ve tvaru jméno a příjmení vítěze + jméno a příjmení tipujícího. Tipovat můžete pouze jednou, ale i dohromady jak mužskou, tak ženskou kategorii. Příklad: Roger Federer - Jan Novak, Serena Williams - Jan Novak.

celá zpráva...

NEW FRESH START

NEW FRESH START Ano, je to tak! Pavel se po delší době bude opět soustředit čistě na bodované turnaje do žebříčku ATP a vrací se tak na Tour s plánem odehrání 5-ti turnajů v řadě. 4 ve Francii a posléze 1 ve Velké Británii. Snaží se tak dohnat celkem 2 měsíční manko absence na turnajích v letošní sezoně, způsobené nejen odehráním komerčních ligových utkání nebo univerziády, ale také drobnými zraněními, které Pavla letos postihly."Samozřejmě, že není úplně ideální vycestovat na 5 týdnů a hrát turnaj za turnajem. Na druhou stranu, všechna utkání se hrají v hale na rychlém povrchu, což mi vyhovuje a věřím, že se mi bude dařit podávat znovu kvalitní výkony, tak jako tomu bylo na začátku sezony." Informace o Pavlových výsledcích naleznete pod odkazem Pavlova Tour.

celá zpráva...

Double Revolution!

Double Revolution! Je vidět, že se Paya do svých soupeřů pořádně zakous! Několikanásobné úspěchy ve čtyřhře za poslední období zdobí Pavlovu letošní výsledkovou listinu. Jak bývá jeho dobrým zvykem především z Mistrovství ČR, nasadil tentokráte šňůru neporazitelnosti na velmi významných akcích v deblu. Začátek se datuje právě k Mistrovství ČR ve čtyřhře mužů 2007, konaném 2.7.-6.7. tohoto roku, kde se Paya stal letošním mistrem republiky. Následovalo vítězství na světové univerziádě Bangkok 2007 ve smíšené čtyřhře. Jako nenasazený pár postoupil Pavel společně s Rakušanem Slanárem do finále čtyřhry na turnaji ATP v německém Freudenstadtu. Třešničku na dortu si nakonec Paya vychutnal na tenisové extralize v Přerově, kde společně s Jaroslavem Pospíšilem zdolal ve 3 setech Petra Pálu (42. hráč žebříčku ATP) a Martina Damma (vítěz grandslamového turnaje US Open a 17. hráč žebříčku ATP). Vítězná serie představuje poměr vyhraných a prohraných zápasů 13:1. Jen tak dál Payo!

celá zpráva...

US Open LIVE!

US Open LIVE! Sledujte Pavlovo počínání na US Open v New Yorku živě na www.usopen.org od 22.8.2007. Podaří se Payovi kvalifikovat třemi výhrami v řadě do hlavní soutěže? WATCH! ;-)

celá zpráva...

Zlatá medaile z Bangkoku!

Zlatá medaile z Bangkoku! Česká republika se může pyšnit zlatou medailí ze smíšené čtyřhry na letošní univerziádě v Bangkoku. Postarali se o to Pavel Šnobel s Evou Hrdinovou, když ve finále zdolali nejvýše nasazený turnajový pár z Ruska - Krasnoruckij/Klejbanovova 6:7(5), 6:4, 6:4. Historicky první Pavlův start na univerziádě skončil úspěchem i přes nečekanou prohru ve čtvrtfinále dvouhry mužů. "Jsem velmi vděčný za zlatou medaili. Vzhledem k tomu, že jsem posledních pár dnů spíše promarodil s kašlem a bolením v krku, je vítězství o to cennější. Eva hrála perfektně, což nám pomohlo také v těžkém finále. Mrzí mne snad pouze prohra ve čtvrtfinále singlu. Necítil jsem se však na kurtu v pohodě, a když vezmu v úvahu, že mne za týden čeká kvalifikace grandslamu na US Open, asi bylo i dobře, že jsem k dalším dvouhrám už nemusel nastoupit. Možná, že také díky tomu se mi podařilo dát do kupy na finále, získali jsme zlatou medaili a to je myslím nyní nejdůležitější."

celá zpráva...

US Open klepe na dveře!

US Open klepe na dveře! Čvrtý a v pořadí poslední Grandslam tohoto roku, US Open v New Yorku, bude odehrán v termínu 22.8.-9.9. Připrava na tento turnaj je poněkud odlišná od klasického tréninku. Pavel jej tentokrát vynechal a zvolil cestu na Univerziádu do Jižní Korei, kde se hraje na stejném povrchu. Kvalitní světoví hráči na turnaji v Bangkoku prověří Pavlovu formu těsně před US Open. Ten vylepšil svou letošní bilanci na Grandslamových turnajích ve Wimbledonu, kde slavil 2 vítězství a prohrál až těsně před branami vstupu do hlavní soutěže. Chce pokračovat ale v dobrých výsledcích i v USA. Jaký je tedy jeho cíl v New Yorku? "Před sezonou jsem si dal dílčí úkol mít kladnou bilanci na Grandslamech. Prozatím pomyslné skóre 2:3 dává jedinou možnost naplnit svůj cíl, a to sice postoupit nyní do hlavní soutěže. Nicméně i zopakování výsledku z Wimbledonu bych považoval za určitý úspěch."

celá zpráva...

Univerziáda Bangkok 2007

Univerziáda Bangkok 2007 Pod hlavičkou Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, reprezentuje Pavel Českou republiku na letošní univerziádě v Bangkoku. Reprezentaci se tak otevřela další možnost získání medailového umístění, o které Pavel bude usilovat v termínu od 9.8. do 16.8.2007. Co k tomu dodává tajemník Katedry tělesné výchovy a sportu VŠB - Mgr. Jaroslav Stolařík? "Je vynikající, že se nám Pavla, jakožto studenta naší Univerzity, podařilo angažovat a přistoupil na naši nabídku reprezentovat VŠB na tak významné celosvětové akci. Medailové umístění by jistě bylo vynikající vizitkou našich sportovních aktivit a přispělo by nemalou měrou k dobrému jménu vysokoškolského sportu v České republice." More info - www.bangkok2007.com

celá zpráva...

Mistrovství České republiky 2007

Mistrovství České republiky 2007 Obhájí Paya potřetí za sebou titul mistra republiky a prodlouží svou skvělou sérii neporazitelnosti? Na to odpoví trojnásobný mistr ČR 2.-6.7.2007. Turnaj se koná již tradičně na antukových dvorcích v Ústí nad Orlicí. Více informací naleznete na www.rietercup.cz! Přijďte se podívat a podpořit Pavla! Technický styl ostravského hráče slibuje určitě dobrou podívanou okořeněnou dlouhými výměnami. Pavlův komentář: "Šance jsou jako vždy otevřené, určitě to nebude jako ve Wimbledonu - pár odehraných míčů a konec výměny. Abych i letos uspěl , budu muset znovu do turnaje vložit vše, jakýkoliv výpadek soustředění by se určitě nemusel vyplatit. Nicméně si věřím a hodlám znovu udělat maximum pro získání titulu."

celá zpráva...

Wimbledon s Pavlem-online

Wimbledon s Pavlem-online Ve velmi krátké době se Pavel představí na dalším, v pořadí již třetím Grandslamovém turnaji tohoto roku. Wimbledon může Pavla vyvézt z letošní zatím záporné bilance na Grandslamech - 0:2. Po smolném začátku sezony doprovázen zraněním na Australian Open se Pavel nedočkal výhry ani na Roland Garros v Paříži. Nejslavnější ze všech turnajů - Wimbledon - je další výzvou. Už samotná účast na turnaji je obrovským úspěchem ostravského tenisu. Paya se ale určitě nebude chtít držet otřepaného českého přísloví! Sledujte Pavla spolu s dalšími hráči online od pondělí 18.6.2007 na www.wimbledon.org. Vzkaz od Payi - "THANKS FOR JOIN WITH US! :-)"

celá zpráva...

Roland Garros-online!

Roland Garros-online! Sledujte Pavlovu účast na grandslamovém turnaji French Open na dvorcích Roland Garros! Online na www.rolandgarros.com - odkaz live scores - od úterý 22.5.2007, včetně ostatních aktuálně rozehraných zápasů. 1.kolo Pavel vs.Lammer (SUI) v úterý 22.5., pátý zápas v pořadí po 9.hod - kurt č.8

celá zpráva...

Roland Garros 2007

Roland Garros 2007 Po krátké pauze se Pavel Šnobel opět představí na světových dvorcích. Čeká jej druhý grandslamový turnaj sezony - French Open na dvorcích Roland Garros v Paříži (21.5.-10.6.). Pavel se tak nezvykle poprvé v roce 2007 objeví na antuce. A to i přesto, že se letos výhradně specializuje na rychlé povrchy. Turnaj je proto spíše spestřením Pavlovy Tour. Původně neměl vůbec v plánu se na Roland Garros přihlásit. "Rozhodl jsem se nakonec jinak. Moje příprava sice probíhá bezvýhradně na rychlých površích, takže Roland Garros určitě nepředstavuje vrchol sezony. Na druhou stranu, pařížská antuka je hodně specifická a právě velmi rychlá, svými vlastnostmi se vzdáleně přibližuje betonu. Nemyslím si tedy, že by mne nějak vyvedla z rytmu. No a Grandslam je Grandslam, takže motivace je vždy maximální a šance na úspěch jsou otevřené. Pravděpodobně neuplatním na antuce naplno svou současnou největší doménu - servis, ale o jednom úderu určitě tenis není. Takže zamakáme, uvidíme! :-)"

celá zpráva...

Ho Chi Minh Title

Ho Chi Minh Title Český křišťál se stal nedílnou součástí získaného turnajového titulu ve Vietnamu. Jako vítěz 10.ročníku tenisového turnaje ATP v Ho Chi Minh City, obdržel Pavel vedle krásného poháru unikátní dárek v podobě křišťálové trofeje vyrobené v České republice společností Bohemia Crystalex Trading, a.s. "Pobavilo mě, když při vyhlašování vítěze turnaje jeho ředitel oznámil, že český hráč obdrží jako dárek český křišťál. Nebyl jsem jediný, kdo se nakonec šťastně vrátil z Vietnamu k nám domů. Nechat ve finále takovouto trofej cizinci by bylo asi kruté..."

celá zpráva...

Ostravský samuraj Paya

Ostravský samuraj Paya Asijské turné skončilo pro Pavla jeho zatím historicky největším úspěchem. Na prvním turnaji v Japonsku se probojoval jako nenasazený hráč do semifinále. Díky tomuto výsledku nebyl nucen hrát kvalifikaci dalšího turnaje ve vietnamském Ho Chi Minh City a obdžel od organizace ATP výjimku "special exame", která mu umožnila nastoupit v hlavní soutěži. V té Paya, jak jej fanoušci oslovovali během celého turnaje, nezaváhal a předvedl soustředěný výkon, který ho vynesl až k turnajovému vítězství. Je to jeho první turnajový titul ATP. A navíc: Ostrava se dočkala! Po 16-ti letech, kdy turnaj ATP vyhrál naposled v roce 1991 Václav Roubíček (kromě Ivana Lendla), je zde opět tenista z Ostravy, který může prorazit mezi světovou elitu. Je to skvělý pocit vyhrát svůj první turnajový titul ATP v kariéře, ale je mi jasné, že budu muset vzestup formy potvrdit i na dalších turnajích. Mým jednoznačným cílem je vstup do první světové stovky na žebříčku ATP.

celá zpráva...

Asijské turné

Asijské turné Japonské Kyoto konané 5.3.-11.3.2007 je prvním ze dvou turnajů, které Pavel absolvuje na své cestě po Asii. Po týdnu se přesune do vietnamského Ho Chi Minh City na turnaj, kde před rokem zaznamenal svůj největší úspěch v dosavadní kariéře a postoupil až do finále. Letos obhajuje ve dvouhře z asijského turné celkem 42 bodů. Po zranění se cítím už dobře. Intenzivní rehabilitace s fyzioterapeutem Křížkem mi velmi pomohla. Konečně se mohu znovu soustředit pouze na tenis.

celá zpráva...

STOP-zranění kotníku

STOP-zranění kotníku Další nepříjemnost postihla Pavla během výborně rozehraného turnaje v německém Mettmannu. Ve čtvrtfinále za stavu 7:6 a 2:0 musel po několika odehraných míčích vzdát kvůli zdravotním komplikacím s podezřením na zlomeninu kotníku. Naštěstí se jednalo pouze o slabý výron v kotníku, který ovšem vystavil Pavlovi STOP na 3 turnaje, mezi nimiž jsou rovněž 2 turnaje v Záhřebu. Nechci nic uspěchat, věřím, že budu fit a stoprocentně připraven především na turnaje v japonském Kyotu a vietnamském Ho Chi Minh City, které se hrají 5.3., resp. 12.3.2007.

celá zpráva...

Pavel v Austrálii vzdal

Pavel v Austrálii vzdal Velká smůla potkala Pavla Šnobla na prvním grandslamovém turnaji Australian Open 2007. Pavel vzdal výborně rozehraný zápas v prvním kole kvalifikace Australian Open 2007. Za stavu 6:2, 5:4 vůči německému reprezentantovi Summererovi Pavla zastavily zdravotní problémy a ani přes zásah turnajového fyzioterapeuta nemohl později v zápase pokračovat. K ukončení zápasu došlo za stavu 3:3 ve třetím setu.

celá zpráva...

PF 2007

PF 2007 Vše nejlepší v novém roce Vám přeje Pavel Šnobel

celá zpráva...

Australian Open 2007

Australian Open 2007 Pavel Šnobel nastoupí začátkem ledna v kvalifikaci prvního Grandslamového turnaje - Australian Open 2007. Bude obhajovat postup do hlavní soutěže z roku 2006. „Chtěl bych minimálně zopakovat tento výsledek. Konkurence je ale velmi těžká, každý nechá na kurtu své maximum. Věřím, že mne atmosféra velkého turnaje bude opět motivovat k nejlepším výkonům“.

celá zpráva...

Pavlova příprava

Pavlova příprava Pavel se v Ostravě připravoval intenzivně na novou sezonu. V roce 2007 chce odehrát maximum turnajů ATP a získat co největší počet bodů. Po několika letech je rok 2007 prvním, kdy Pavel chce odehrát pouze turnaje ATP a vynechat komerční ligová utkání, která se nepočítají do žebříčku ATP. „Je to z mé strany riskantní krok, ale věřím, že vše zvládnu a nebudu mít problém nahradit ligové výdělky odměnami na turnajích. Chci se nyní věnovat pouze profesionálnímu tenisu.“

celá zpráva...

Šnobel potřetí vyhrál…

Šnobel potřetí vyhrál… Tenista Pavel Šnobel potřetí v kariéře vyhrál mistrovství republiky. Nejvýše nasazený hráč Rieter Cupu 2006, který přijel na mistrovství z Wimbledonu, si musel poradit s přechodem na antuku. Přesto ani tento fakt nezabránil jeho celkovému vítězství. Šnobel tak znovu potvrdil svou nadvládu na národní tenisové úrovni.

celá zpráva...